چرا سئو اینقدر گران است؟ | هزینه سئو حرفه ای چقدر است ؟

نویسنده : admin تاریخ انتشار : 31 آگوست 2019
سئو گران و حرفه ای

اگر فروشنده هایی در رابطه با رتبه بندی سئو با شما تماس گرفته اند و احتمالاً شما با تعدادی از آن ها در مورد هزینه ها و منافع طرح های سئوشان صحبت کرده اید. اگر از وبسایت من دیدن می کنید و پس به دنبال یک کارشناس سئو گران هستید، پس در مورد آنچه که تاکنون شنیده اید، احساس رضایت نخواهید داشت یا از مواجه با کلاهبرداری های شرکت های معمولی سئو خسته شده اید. بنابراین، به این کار خاتمه دهید!

این پرسش در مورد سئو و هزینه ی اجرای یک کمپین سئو چندین بار مطرح شده است، به همین دلیل من مجبور شدم مقاله ای بنویسم و توضیح دهم که چرا سئو اینقدر “گران” است! چندین دلیل برای اینکه چرا راه اندازی و حفظ یک کمپین سئو ممکن است گران باشد و ممکن است نباشد، وجود دارد.

 

رایج ترین دلایل برای اینکه یک کمپین سئو گران باشد، عبارتند از:

  • کلمات کلیدی رقابتی
  • انتظارات و اشتیاق رتبه بندی ملی (برخلاف رتبه بندی های محلی)
  • پژوهش و تولید محتوای گران
  • وبسایت های جدید با سئو کم یا بدون سئو
  • هزینه های ایجاد برند و حضور آنلاین

رایج ترین دلایل اینکه یک کمپین سئو ممکن است گران نباشد، عبارت است از:

  • محصولات یا خدماتی که به طور گسترده محبوب نمی باشند
  • کمپین سئو به خوبی مدیریت شده ی پیشین
  • نتایج پژوهشی محلی(شهرهای نزدیک به شما)

 

هزینه نسبی است

البته، عبارت “گران” برای مشتری مفهوم نسبی دارد. برخی مشتریان فکر می کنند که یک کمپین سئو 50 میلیونی ارزان است. برخی مشتریان فکر می کنند که 50 میلیون بیشتر از چیزی است که بتوانند صرف 10 کمپین سئو کنند. هر مکان، موقعیت و مشتری متفاوت است و راه حل سفارشی برای هر مشتری دارای بیشترین اهمیت است.

اگرچه، 50 میلیون لزوماً نرخ استاندارد برای خدمات سئو نیست، نمونه هایی وجود دارد که در آن ها من این هزینه را صرف یک کمپین سئو تجارت الکترونیکی کرده ام.

توضیح هزینه ها و تلاش های یک سئو کلاه سفید یک فرآیند طولانی است ، نکات زیر رامطالعه فرمایید، فکر کنم به این نتیجه خواهید رسید که سئو زمان بر و خسته کننده است. یکی از رمز های موفقیت سئو، سخت کار کردن در این رابطه است!

 

صرفه‌جویی در زمان

سئو زمان بر است

سئوی خوب چیزی نیست که در یک هفته انجام گیرد. به طور ایده آل، آن در مدت زمان 6-12 ماه با تمرکز بر بهترین کلمات کلیدی برای جستجوهای درست تمرکز دارد تا مشتریانی با بیشترین کیفیت را وارد بازی کند. در حالی که یک کمپین تبلیغات کلیکی ممکن است بیشتر با دو سرعت شباهت داشته باشد، سئو قطعاً یک ماراتون است.

طرح ریزی های بسیار زیادی در یک کمپین سئو خوب وجود دارد که شامل سئو داخلی، بازاریابی اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و پیشرفت های وبسایت است. اگرچه ممکن است پس از یک ماه راه اندازی سئو به نتایج خوبی دست یابیم، اما آن در رابطه با اهدافی که مشتری خواهان دستیابی به آن هاست، تنها بخشی از کار است.

 

 

 

تجربه سئو

سئو نیاز به تحقیق و پژوهش دارد

همانند زمانی که وکیل صورتحسابی را به خاطر زمان صرف شده برای تحقیق و گزارش دهی نتایج سئو موکلش به او می دهد، تعدادی گزارش اولیه نیز وجود دارد که باید مورد ارزیابی قرار گیرند.

پژوهش شامل کسب اطلاعات در مورد بازاری است که در آن، مشتری به رقابت علاقمند است. آن همچنین شامل کسب اطلاعات در مورد “دشمنان” یا رقبایی است که در حال حاضر در بازار حضور دارند. یافتن نقاط ضعف در رقابت می تواند کلید موفقیت یک کمپین سئو باشد. آن یکی از مهم ترین جنبه های یک کمپین سئو خوب و یکی از فاکتورهایی است موجب بالا رفتن هزینه ها می گردد.

 

 

سئو نیاز به تخصص و تجربه دارد

هر تیم سئو ما دارای چندین ترفند تجاری است. این ترفندها مزیت به شمار می روند و فوق سری هستند و ترفندها و ابزارهای اختصاصی هستند که تیم سئو ممکن است از آن ها برای بالا بردن رتبه بندی سایت مشتریان خود در میان رقبا استفاده کند. بسته به اهداف مشتریان ترفندهای مختلف برای مشتریان مختلف قابل استفاده هستند.

سئو یک هنر است و یک هنرمند خوب برای کار استثناییش پول خوبی دریافت می کند. شما همیشه می توانید مطمئن شوید که تیم سئو ما تنها از تکنیک های سئو کلاه سفیدی استفاده می کند که همواره به نفع سایت مشتری در نتایج جستجوی گوگل است، بدون توجه به تغییرات الگوریتمی که صورت می پذیرد. ترفندهای بکار رفته شامل ترفندهای ساده تا تکنیک های سئو شناخته شده ای هستند که تفاوت بسیاری را در پایان کار به وجود می آورند.

 

 

رازهای کثیف سئو

رازهای کثیف شرکت های سئو

بیشتر شرکت های سئو در صورتی که شما بخواهید رتبه بندی سایت خود را در گوگل حفظ کنید، از شما به صورت ماهانه هزینه می گیرند. به علاوه، شما را مجبور به امضای قراردادی می کنند که در صورت کلاهبرداری بودن شرکت، قادر به نقض قرارداد نباشید.

زمانی اوضاع بدتر می شود که شما متوجه شوید که با جدا شدن از شرکت سئو و خروج از قراردادشان، تمام رتبه بندی سایت که بابت آن هزینه کرده اید را از دست خواهید داد. نباید این گونه شود اما بسیاری از شرکت های سئو این چنین عمل می کنند.

 

 

از دست دادن رتبه بندی هنگام اتمام قرارداد

بسیاری از شرکت های سئو با بودجه ای که شما به صورت ماهانه می پردازید، لینک می خرند. این بر خلاف توصیه ی گوگل است و ممکن است سایت شما به طور دائمی جریمه شود. بدتر از همه، زمانی که دیگر به شرکت سئو هزینه پرداخت نکنید، آن ها نیز هزینه ی لینک هایی که برای رتبه بندی سایت شما خریداری می کردند را نمی دهند. این در نهایت موجب پایین آمدن رتبه ی وبسات شما می شود و زمان و پول شما هدر می رود.

این ترفندی است که بسیاری از شرکت های های سئو از آن بارها استفاده می کنند.

 

سئو نباید گران باشد

از ارزیابی گزینه های خود هنگام استخدام فرد حرفه ای در امور سئو نترسید. تمام کمپین های سئو گران نیستند. در واقع، برخی مشتریان خدمات مرا در مقایسه با یک شرکت معمولی سئو، ارزان می یابند.

ما همچنین چندین نکته برای پایین آوردن هزینه ی سئو/کمپین بازاریابی اینترنتی شما ارائه می کنیم. متاسفانه، بیشتر شرکت های سئو با وجود ترفندها، قراردادها و حقه های صورتحساب موجب بدنامی افراد حرفه ای در زمینه ی سئو شده اند.

 

سئو می تواند نسبتاً ارزان باشد اگر به آن از نقطه نظر بازاریابی و به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کرد. هزینه های بازاریابی از طریق تبلیغات روزنامه، مجلات، بیلبوردها، نشانه ها، برنامه های تجاری و دیگر روش های رایج را در برابر سرمایه گذاری کوچک یک کمپین سئو حرفه ای که می تواند سال ها به طول انجامد، در نظر بگیرید.

اگر کسی 30 میلیون تومان در سال صرف کمپین های بازاریابی سنتی کند، پس می تواند به سادگی 30 میلیون تومان را برای یک کمپین سئو که می تواند هزاران مشتری را طی چندین سال وارد بازی کند، در نظر گیرد.

سئو یک استراتژی بازاریابی است و تیری در تاریکی نیست، آن سرمایه گذاری بلندمدت برای یک کسب و کار یا وبسایتی است که باید جدی در نظر گرفته شود و به صورت مناسب و حرفه ای مدیریت شود. اگر فکر می کنید که سئو شما بسیار گران است، پس به نتایج درستی دست نمی یابید! امروز با کلینیک سئو برای مشاوره ی رایگان تماس بگیرید و نتایجی که می خواهید را به دست آورید.

 

برای مشاوره و پیاده سازی پروژه های خود، با کارشناسان ما در تماس باشید
تماس در ساعات اداری
×

پشتیبانی آنلاین از طریق واتس اپ

×