نوشتن مقاله سئو شده : راهنمای کامل یواست برای تولید محتوا

نویسنده : admin تاریخ انتشار : 01 سپتامبر 2019
مقاله نویسی سئو

نوشتن مقاله سئو برای هر استراتژی سئو هم یک المان کلیدی محسوب می شود و هم یک چالش بزرگ. همانند صفحات تار عنکبوتی موتورهای جستجو، محتوای وبسایت شما باید برای الگوریتم های در حال تغییر موتورهای جستجو، تنظیم دقیق شوند. علاوه بر آن، شما باید واضح بنویسید به گونه ای که مخاطب شما هم از وبسایتتان لذت ببرد و هم آن را درک کند. و ما می دانیم که خوانایی باعث افزایش رتبه بندی می شود.

راهنمای کامل برای نوشتن مقاله سئو از طریق فرآیند جستجو کلمات کلیدی و همچنین سه مرحله از فرآیند نوشتن صورت می گیرد. آن همچنین به شما کمک می کند تا مقالات خواندنی و سئوپسندی که وبسایتتان بدان نیاز دارد را بنویسید. و آخرین و مهم ترین نکته، ما بینشی از محتوای نوشتاری برای سایت های بین المللی و چالش های همراه با آن را برای شما ارائه می دهیم.

 

مقاله سئو شده و سئو جامع

در یواست، ما آنچه که سئو جامع نامیده می شود را تمرین می کنیم. این بدان معنی است که هدف اولیه ی ما باید ایجاد و حفظ بهترین وبسایت ممکن باشد. رتبه بندی در گوگل به طور خودکار در صورتی حاصل می شود که وبسایتتان دارای کیفیت بالایی باشد.

گوگل می خواهد به مشتریانش خدمت کند. ماموریت آن عبارت است از: نمایه سازی تمام اطلاعات جهان و در دسترس قرار دادن این اطلاعات برای مردم سراسر جهان. علاوه بر این، گوگل می خواهد کسب درآمد کند اما اگر آن ها بخواهند که اطلاعات در دسترس همه قرار گیرد آن ها باید نتایجی را به مردم نشان دهند که به دنبالش هستند، در غیر این صورت، مردم دیگر از گوگل استفاده نخواهند کرد. بنابراین، می توان گفت که گوگل می خواهد بهترین نتایج را به مردم نشان دهد. اگر وبسایت شما در بازار هدف شما بهترین است، گوگل رتبه ی آن را در میان نتایج بالا می برد.

سئو جامع

سئو جامع یک استراتژی بازایابی بین رشته ای است که هدف آن ایجاد بهترین وبسایت در یک بازار هدف خاص است. به منظور انجام آن، طراحی فنی وبسایت شما باید عالی باشد، UX باید بی عیب و نقص باشد و تمام جنبه های امنیتی باید در نظر گرفته شوند. اگرچه مهم تر از همه این است که محتوای وبسایت شما باید به خوبی نوشته شده باشد و مخاطبان وبسایت شما را مورد هدف قرار دهد. این روش نیازمند مهارت های نوشتاری پیشرفته سئو می باشد.

بهترین کپی را بنویسید!

برای اطمینان از اینکه وبسایتتان در بخش شما بهترین است، متن وبسایت شما باید خوب و خواندن آن آسان باشد. بدون هیچگونه امتیاز برای کیفیت محتوای شما، شما باید متن خود را طیق تقاضای خاص موتورهای جستجو تنظیم دقیق نمایید. فرآیند مقاله نویسی سئو بسیار شبیه به فرآیند نوشتن مطالب دیگر است، بنابراین، کار دشواری است و ناگزیر برخی از ما استعداد بیشتری در نوشتن نسبت به سایرین داریم. متاسفانه، همه ی ما نمی توانیم عالی باشیم اما با کمی آموزش، هر کسی باید قادر به نوشتن کپی بهتری از سئو باشد.

 

پیش از نوشتن: همواره با تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی آغاز می شود

اولین مرحله از مقاله نویسی سئو ارتباط چندانی با نوشتن ندارد – شما ابتدا باید در مورد آنچه که می خواهید بنویسید، تصمیم بگیرید. چه موضوعاتی را می خواهید مطرح کنید؟ شما باید از کلمات کلیدی استفاده کنید که می خواهید رتبه بندی شما طبق آن ها باشد؛ بنابراین اولین مرحله از مقاله نویسی سئو، تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی است. تحقیق در مورد کلمه کلیدی، کاری است که شما به منظور فهرست کردن کلمات کلیدی و عبارات کلیدی که می خواهید رتبه بندی شما طبق آن باشد، انجام می دهید.

تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی مناسب شامل سه مرحله است:

مرحله ی 1: فرمول بندی یک خلاصه ای از اهداف و ارزش ها

پیش از شروع تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی واقعی، شما باید در مورد خلاصه ای از اهداف و ارزش ها بیاندیشید. این موجب برجسته شدن در میان سایرین می شود. در حالی که خلاصه ی خود را فرمول بندی می کنید، باید سوالات از قبیل سوالات زیر را در نظر بگیرید: شما چه کسی هستید و وبلاگ شما در مورد چیست؟ چه چیزی آن را منحصر به فرد می کند؟ زمانی را صرف فرمول بندی و نوشتن خلاصه ای از اهداف و ارزش های خود کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع خلاصه ها، پست ما درباره ی هدف وبسایت شما را مطالعه کنید.

مرحله ی 2: فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط تهیه کنید

زمانی که خلاصه ی واضحی را فرمول بندی کردید، می توانید فهرستی از تمام عباراتی(کلمات کلیدی) که می خواهید وبسایت شما توسط آن ها یافته شود را تهیه نمایید. زمانی که هدف و ماموریت شما مشخص باشد، شما مشکلات کمتری با عبارات جستجو بکار برده شده در بازار هدف و نقاط فروش منحصر به فرد، خواهید داشت. این ها کلمات کلیدی خواهند بود که می خواهید وبسایتتان توسط آن ها پیدا شود.

به منظور یافتن عبارات خوب، شما واقعاً باید مخاطب خود را به خوبی بشناسید. به احتمالا زیاد ان ها چگونه شما را می یابند؟ آن ها در گوگل چه چیزی را جستجو می کنند؟ در پایان تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی، شما باید فهرستی از تمام عبارات مرتبطی که ممکن است مردم استفاده کنند، داشته باشید. همچنین، به ترکیب و تغییرات این عبارات فکر کنید.

ابزارها

تعداد کمی ابزار برای آسان تر کردن تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی وجود دارد. پست ما در مورد ابزارهای تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی و پست ما در مورد چگونه باید بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کرد را برای نکات کاربردی بخوانید. به علاوه، اگر می خواهید در مورد دشواری یافتن کلمات کلیدی بدانید، پستی در مورد تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی با سرعت بالا وجود دارد و یک مطالعه ی موردی در مورد چگونگی آغاز کار می تواند به شما کمک کند.

برررسی اجمالی ایجاد کنید

نهایتاً، شما باید بررسی اجمالی سودمندی داشته باشید که به شما در فرآیند مقاله نویسی سئو کمک بسیاری خواهد کرد. آن به ایجاد جدولی از کلمات کلیدی به منظور خلاصه سازی اطلاعات، کمک می کند. سعی کنید تا ترکیبی از کلمات کلیدی را نیز به دست آورید، سپس کلمات کلیدی را براساس نوعی اولویت بندی مرتب کنید – کدامیک از این کلمات کلیدی برای رتبه بندی از اهمیت خاصی برخوردارند (نزدیک ترین به خلاصه ای از اهداف و ارزش های شما) و کدامیک از این کلمات کلیدی برای رتبه بندی کمترین اهمیت را دارند؟ هنگام انتخاب اینکه با کدام کلمات کلیدی در ابتدا شروع کنیم، شما باید احتمال رتبه بندی صفحات شما برای آن کلمه ی کلیدی خاص را نیز در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد، تمرکز بر کلمات کلیدی کمتر محبوب و کمتر رقابتی می تواند استراتژی خوبی باشد.

 

مرحله ی 3: صفحات فرود سئو شده بسازید

آخرین مرحله از تحقیق در مورد کلمات کلیدی، ایجاد صفحات فرود عالی برای کلمات کلیدی است که می خواهید سایت شما توسط آن ها پیدا شود. صفحه ی فرود، صفحه ای است برای جذب بازدیدکنندگانی که وبلاگ شما را از طریق یک کلمه ی کلیدی خاص می یابند. این می تواند یک صفحه ی اختصاصی یا یک پست وبلاگ بهینه شده بریایه یک کلمه ی کلیدی خاص باشد. اطمینان حاصل نمایید که بازدیدکنندگانتان از هر صفحه ی فرودی به وبلاگتان هدایت شوند. و مطمئن شوید که برای هر کلمه ی کلیدی، صفحه ی فرودی داشته باشید.

تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی به شما ایده ی خوبی در مورد اینکه چه چیزی را باید در وبلاگ خود بنویسید، می دهد. سپس، شما باید محتوا پیرامون یک کلمه ی خاص را باز قرار دهید. اگرچه کلمه یک موضوع نیست. در کنار یک کلمه ی کلیدی(یا عبارت کلیدی)، شما به یک طرح، داستان خاصی پیرامون آن کلمه ی کلیدی، نیاز دارید.

 

سه فاز برای نوشتن یک مقاله

زمانی که موضوع یا داستانی که می خواهید درباره ی آن بنویسید را انتخاب کردید، مقاله نویسی واقعی سئو آغاز می گردد! فرآیند نوشتن سئو شامل سه مرحله است: آماده سازی، نوشتن و اصلاح (یا ویرایش).

اصول مقاله نویسی سئو

فاز 1 از فرآیند نوشتن: آماده سازی متن

اولین فاز از فرآیند نوشتن سئو واقعی، طرح ریزی است. پیش از به دست گرفتن مداد (یا قرار دادن انگشتان بر روی کیبورد)، زمانی را صرف فکر کردن در مورد آنچه که می خواهید درباره ی آن بنویسید، کنید. تاکنون باید موضوعی در ذهن داشته باشید، اما پیش از شروع نوشتن، باید پاسخ های واضحی برای سوالات زیر نیز داشته باشید:

  1. هدف مقاله شما چیست؟ چرا مقاله می نویسید؟ به چه چیزی می خواهید دست یابید؟
  2. پیام اصلی پست شما چه خواهد بود؟ پرسش کلیدی که باید پاسخ دهید، چه خواهد بود؟
  3. مخاطب شما چه کسانی است؟
  4. به چه اطلاعاتی برای نوشتن مقاله نیاز دارید؟
  5. به چه ترتیبی، اطلاعات را ارائه می دهید؟ ساختار مقاله ی شما چگونه خواهد بود؟

 

ساختار متن

مهمترین المان در طرح ریزی مقاله، ایجاد ساختار آن است. ساختار یک متن در سایت شما برای مقاله نویسی سئو حیاتی است. اگر محتوای شما دارای ساختار واضح و مشخصی باشد، شما شانس بهتری در رتبه بندی خوب در گوگل خواهید داشت.

آن واقعاً ارزش اندیشیدن در مورد ساختار مقاله پیش از شروع به نوشتن دارد. زیراکه ساختار اسکلت متن شماست: آن به مخاطب شما کمک می کند تا متوجه ی نکات اصلی مقاله شود.

پست ها و صفحاتی با یک ساختار مشخص همچنین منجر به تغییرات بیشتری در وبسایت شما می گردد. شما شانس بیشتری خواهید داشت تا بازدیدکنندگان، محصولات شما را خریداری کنند یا در صورت درک پیام شما، دوباره به وبسایتتان بازگردند.

 

فاز 2 از فرآیند نوشتن: نوشتن متن

حال شما می توانید فرآیند نوشتن واقعی سئو را آغاز کنید! آن تنها %20 از زمان کلی که شما صرف مقاله می کنید را در بر می گیرد.

فقط بنویسید!

مهمترین نکته برای این فاز مقاله نویسی سئو، فقط نوشتن است. مردم اغلب در نوشتن اولین جمله مشکل دارند(یا اولین پاراگراف). اما، در این مرحله شما می توانید در کل نوشتن اولین پاراگراف را کنار بگذارید. تنها چندین کلمه که به محتوای شما اشاره دارد و باید در پاراگراف اول قرار گیرند را بنویسید و نوشتن پاراگراف دوم را شروع کنید. نوشتن ابتدا و انتها هنگامی که بدنه ی اصلی متن شکل گیرد، آسان تر خواهد بود.

اگر یک جمله از نظر قواعدی صحیح نباشد و به نظر عجیب برسد، فقط به کار خود ادامه دهید و در مورد آن نگران نباشید. شما می توانید آن ها را در فاز بعدی یعنی ویرایش، اصلاح نمایید. در فاز نوشتن حفظ جریان نوشتن حائز اهمیت است.

ساختار متن خود را حفظ کنید

هنگام نوشتن، از ساختاری که در فاز آماده سازی به عنوان طرح کلی ایجاد کردید، استفاده نمایید و براساس آن طرح، پاراگراف ها را بنویسید. مطمئن شوید که پاراگراف های واضح و مشخصی بنویسید. هر پاراگراف را با مهمترین جمله آغاز کنید و سپس آن را توضیح یا بسط دهید. مخاطبان شما باید قادر به درک مهمترین محتوا مقاله ی شما تنها از طریق خواندن اولین جملات پاراگراف ها باشند.

مطمئن شوید متن شما خوانا باشد

خواندن از روی صفحه نمایش دشوار است، بنابراین اگر می خواهید مخاطبانتان کل پست وبلاگتان را بخوانند، لازم است تا خواندن آن را آسان سازید. پست های خوب که خواندن آن ها آسان است، منجر به بازگشت بازدیدکنندگان بیشتر به سایت و نرخ تبدیل بالاتر می شود. مهم تر از همه، مطمئن شوید که متن به درستی برای مخاطب ارائه شود.

به منظور خواندن نکات بیشتر در مورد متون خوانا، پست ما با نکاتی در مورد خواناترکردن پست های وبلاگ و پست ها با نکاتی در مورد چگونگی بهبود تایپوگرافی(فن چاپ) وبلاگتان را مطالعه کنید. این نکات واقعاً به شما در تنظیم فرایند تبلیغ نویسی سئو کمک می کند.

از برخی از نکات سبک و شیوه ی ما استفاده کنید

برخی مردم به طور طبیعی نویسنده هستند و نیازی به نکاتی در مورد مقاله نویسی سئو ندارند – آن ها قادر به نوشتن یک مقاله ی جذاب، سرگرم کننده و خوانا در عرض چند دقیقه می باشند. سایرین چنین مهارتی ندارند، بنابراین در حالی که جذاب نوشتن مستلزم استعداد است اما تمرین قطعاً می تواند آن را بهبود بخشد! اگر می خواهید یک سبک نوشتاری جذاب را توسعه دهید، مطالعه ی زیاد به شما کمک می کند. خواندن (رمان، وبلاگ، مجله و غیره) می تواند الهام بخش شما در نوشتن مقالات فوق العاده باشد. خواندن به شما یاد خواهد داد که چگونه افراد دیگر جملات خود را شکل می دهند و پاراگراف ها را ایجاد می سازد. آن به شما یاد خواهد داد که چگونه از حس شوخ طبعی استفاده کنید و با کلمات بازی کنید. به علاوه، آن به شما امکان ایجاد احساس ناخوشایندی در مورد آنچه که موجب ایجاد یک مقاله ی خوانا می شود را می دهد.

گاه و بیگاه به خود استراحت دهید

مقاله نویسی سئو می تواند یک فرآیند دشوار باشد. اگر برای مدت زمان طولانی مشغول نوشتن بوده اید، تمرکز کردن برای شما دشوار خواهد بود. اگرچه، مدت زمان دقیق برای هر فرد متفاوت است. اگر احساس می کنید که ذهنتان منحرف شده است، لازم است به خود استراحت دهید. من شخصاً نمی توانم برای مدت زمانی بیش از بیست دقیقه مشغول نوشتن باشم. صادقانه بگویم، مدت زمان تمرکز من کوتاه است. در اینصورت، من بلند می شوم و قدم می زنم، اینستاگرامم را چک می کنم یا چای درست می کنم. حتی استراحت یک دقیقه ای نیز می تواند موجب بازگرداندن نوشته شما به سطح تازه ای از تمرکز و خلاقیت شود.

 

فاز 3 از فرآیند نوتن سئو: ویرایش متن

زمانی که نوشتن مقاله را به پایان رساندید، شما اولین چرکنویس از مقاله خود را در دست دارید. اولین چرکنویس چیزی است که شما آن را در فاز نهایی نوشتن بهبود می دهید. مرحله نهایی هنوز نیاز به زمان زیادی دارد.

فاز ویرایش، فازی از فرآیند مقاله نویسی سئو است که در آن باید جملات محبوب خود را حذف کنیم. از حذف کردن نترسید. شما باید چندین بار پست خود را بخوانید و جملات نامناسب، عبارات نامشخص و ساختارهای پاراگرافی سردرگم را اصلاح کنید. در اینجا 5 مرحله برای ویرایش مقاله آورده شده است.

از سئو یوآست استفاده کنید

هنگام ویرایش متن، شما پلاگین سئو یوآست ما را برای مقاله نویسی سئو مفید خواهید یافت. زیرا آن به بهینه سازی متن برای موتورهای جستجو و خواناتر کردن متن شما کمک می کند. یک بررسی اجمالی سریع در مورد استفاده از پلاگین آورده شده است.

 

مرحله 1: آرام (و با صدای بلند) بخوانید

شما می توانید این مرحله را با خواندن آرام (و حتی با صدای بلند) آغاز کنید، آن می تواند واقعاً سودمند باشد. هر جمله باید از نظر قواعد صحیح باشد و املا آن باید بی عیب و نقص باشد. شما باید نسبت به کار خود نگاه بسیار انتقادی داشته باشید.

مرحله 2: بر جملات تمرکز کنید

کار را با اطمینان حاصل کردن از درست بودن تمام جملات آغاز کنید. بر املای کلمات و فرمولاسیون نامناسب واژگان تمرکز نمایید. مطمئن شوید که جملات از نظر قواعد درست باشند و خوانا بودن آن ها را چک کنید. از طولانی نبودن جملات اطمینان حاصل نمایید.

مرحله 3: بر پاراگراف ها تمرکز کنید

اگر تمام جملات یک پاراگراف تایید شوند، به ساختار آن پاراگراف توجه کنید و بر اولین جمله تمرکز کنید. آیا آن جمله اول واقعاً دربرگیرنده چیزی است که می خواهید در آن پاراگراف خاص مطرح کنید؟ آیا جملات درون پاراگراف به یک ترتیب منطقی ارائه می شوند؟ آیا از کلمات ربط برای برقراری ارتباط میان جملات استفاده می کنید؟

مرحله 4: بررسی ساختار متن

چک کنید که آیا ساختار بین پاراگراف ها مشخص و واضح هستند یا نه. آیا موضوعات در مقاله شما به یک ترتیب منطقی ارائه می شوند یا نیازمند تغییرات هستند؟

شما همچنین باید عناوین و زیرعناوین را نیز چک کنید. مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما یکی از این عناوین یا زیرعناوین باشد اما مهم است که اطمینان حاصل نمایید که عناوین به درک ساختار متن شما توسط مخاطبان کمک می کند.

مرحله 5: به دنبال بازخورد باشید

مرحله نهایی در فرآیند مقاله نویسی سئو، گرفتن بازخورد است. پس از ویرایش متن باید بازخورد مردم را بدست آورید. در سایت های مشتریان در خدمات سئو ، تمام پست هایی که می نویسیم توسط حداقل دو نفر از همکارانمان پیش از انتشار خوانده می شوند. بازخورد، داشتن چشم اندازی به غیر از چشم انداز خود نویسنده را ممکن می سازد و تقریباً همواره منجر به بهبود آن پست می گردد.

دادن اجازه ی تصحیح پست به یکی از مخاطبان به منظور ارزیابی این که آیا پیام مقاله به خوبی منتقل می شود یا نه نیز می تواند سودمند باشد. همچنین، بازخورد از فردی با مهارت های نوشتاری و قواعدی حرفه ای مانند یک ویراستار می تواند به بهبود بیشتر پست شما کمک کند.

 

مقاله نویسی سئو برای سایت های بین المللی

خوب نوشتن کار دشواری است، خوب نوشتن به زبان های مختلف حتی دشوارتر می باشد! اگر صاحب وبسایتی برای نواحی مختلف و زبان های گوناگون هستید، شما می دانید که این موضوع صحت دارد. ترجمه محتوا به دلیل پدیده دوستان دروغین می تواند یک کسب و کار دشوار باشد. دوستان دروغین بدان معنی است که کلمات در دو زبان مختلف شبیه به هم هستند اما در واقع معانی متفاوتی دارند.

ایجاد محتوا برای سایت های چندزبانه آسان نیست. اگرچه این کار شدنی است و ما فکر می کنیم که سه روش برای انجام آن وجود دارد.

  • ترجمه محتوا
  • تولید محتوای جدید برای بازار مخاطب
  • ترجمه و تولید محتوا : ترکیبی از هر دو.

احتمالاً ترجمه کردن، ساده ترین روش است. اما آن می تواند نامناسب ترین روش هم باشد. آیا مطمئن هستید که ترجمه های شما، پیام مشابه ای را منتقل می کنند و دارای لحنی مشابه با مقاله اصلی هستند؟ اگر یک گوینده بومی نباشید، قضاوت آن کار دشواری است. بنابراین، همواره گوینده بومی برای چک کردن کپی داشته باشید. حداقل.

تولید محتوای جدید توسط تیم محلی، امن ترین گزینه با احتمال حصول باکیفیت ترین نتیجه است. با این وجود، این کار بسیار زمان بر است و شما از تمام مزیت محتوایی که وجود دارد، استفاده نمی کنید.

بنابراین، توصیه ما برای شما “ترجمه و تولید همزمان محتواست“: آنچه که دارید را به عنوان اساس کار نگه دارید اما روی آن کار کنید تا نیازهای گروه هدف محلی را برآورده سازید. اطمینان حاصل نمایید که گویندگان بومی بدانند که این محتوا توسط بازار محلی ایجاد می گردد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید .

 

نتیجه گیری: تبلیغ نویسی سئو یک فرآیند است

مقاله نویسی سئو زمانی بهترین کارکرد را دارد که فرآیند تعریف شده ای را دنبال کند و تضمین نماید که متن شما تا حد امکان خوب است. از آنجایی که همه ذاتاً نویسنده نیستند، نوشتن سئو کاری است که می توان با تمرین در آن مهارت پیدا کرد.

 

منبع : یواست

 

برای مشاوره و پیاده سازی پروژه های خود، با کارشناسان ما در تماس باشید
تماس در ساعات اداری
×

پشتیبانی آنلاین از طریق واتس اپ

×