10 نکته ی سئو که خود شما میتونید انجام بدید و صرفه‌جویی کنید در هزینه ها

نویسنده : admin تاریخ انتشار : 29 آگوست 2019
نکته های سئو

10 نکته سئو خودت انجام بده برای پس انداز

بهینه سازی موتور جستجو، تبلیغات نیست. اما با این وجود، زمانبر و هزینه‌بر است. اگر زمان کم ولی هزینه ی لازم را دارید، مشورت با آژانس یا مشاور سئو می تواند گزینه ای برای شما به شمار رود. اما اگر هزینه ی لازم را ندارید، از این نکات رو خودت انجام بده به منظور بهبود رتبه بندی خود در گوگل

 

1- جستجو کلمه ی کلیدی برجسته

همواره کار را با جستجوی کلمه ی کلیدی آغاز کنید. فکر نکنید که می دانید مصرف کنندگان به دنبال چه هستند.

احتمالاً شما اصطلاحات خاص این صنعت را متوجه می شوید. اما ممکن است برای اشاره به خدمات و کالاهای خود از عبارات متفاوتی نسبت به دیگر همکاران تجاری خود استفاده کنند. جستجو کلمه ی کلیدی، درکی از کلمات و عباراتی را فراهم می سازد که مصرف کنندگان از آن ها برای پیدا کردن محصولات خود استفاده می کنند. آن همچنین به سنجش تقاضا برای آن ها نیز کمک می کند. آن زمینه های کلمات کلیدی که جستجوگران واقعی از آن ها در جستجوی خود استفاده می کنند را شناسایی می کند.

بهترین ابزارهای کلمه ی کلیدی، امتیاز تقاضای کمی را ارائه می دهند که به تعیین ارزش نسبی در هدف گذاری هر کلمه ی کلیدی کمک می کند. برنامه کیورد پلنر گوگل یکی از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی است، اگرچه شما به تبلیغات گوگل فعال-سابقاً ادوردز- برای دستیابی به مفیدترین اطلاعات نیاز خواهید داشت.

ابزارهای جستجو کلمه ی کلیدی غیر از گوگل شامل keywordtool و SEMrush و Wordtracker (دو گزینه ی پولی) می باشند.

 

2- رقابت خود را درک کنید (آنالیز رقبا)

مهم ترین محصولات و خدماتی که ارائه می دهید را جستجو کنید و برجسته ترین وبسایت ها در نتایج جستجو را در نظر بگیرید، آن هایی که مدل کسب و کار شما و همچنین مدل هایی که به مدل کسب و کار شما تشابهی ندارند اما تکیمل کننده ی همان جستجوها هستند را به اشتراک می گذارند.

  • آن ها چه کار می کنند؟
  • آن ها چه محتوایی دارند که شما ندارید؟
  • آیا سایت آن به گونه ی متفاوتی ساختاربندی شده است تا کلمات کلیدی ارزشمندتری را مورد هدف قرار دهد؟
  • آیا آن ها ویژگی های جالبی برای مشارکت بهتر چشم اندازهای خود دارند؟

همچنین، تحلیل آن ها را مطالعه کنید و فعالیت آن ها در شبکه های اجتماعی را ارزیابی کنید تا متوجه تفاوت میان تفکر مشتریان آن ها با آنچه که می شونید و یا تفکر خود شما شوید.

 

3- سایت خود را برنامه ریزی کنید

با درک آنچه که مشتریان می خواهند و کلمات کلیدی که آن ها برای یافتن محصولات و خدمات بکار می برند، صفحاتی از وبسایت خود را برای نشان دادن این جستارهای جستجو شناسایی کنید.

داشتن فهرستی بر روی کاغذ یا برگه ی گسترده از تمام صفحات وب سطح بالا، متوسط و پایین و تمرکز کلمات کلیدی متناظر با آن ها، اساس معماری وبسایت شما را شکل می دهند. هر کلمه ی کلیدی با اولویت بالا یا متوسط از میان جستجو کلمات کلیدی شما باید صفحه ی متناظری برای بهینه سازی در سایت شما داشته باشد.

از کلمات کلیدی دنباله دراز که جستجوهای کمتری را جذب می کنند و معمولاً در پست های وبلاگ و صفحات FAQ طولانی تر و خاص تر هستند، استفاده کنید

 

4- سایت خود را بهینه کنید

گام بعدی، ایجاد صفحه است. این قسمت دشوار است. بسته به پلتفورم تجارت الکترونیک و دسترسی شما به توسعه دهندگان و طراحان، ممکن است نیاز به برون سپاری برخی از این کارها باشد.

امروزه هر گونه وبسایتی باید نسبت به موبایل پاسخگو باشد تا نیاز کاربران گوشی های هوشمند و تبلت ها را برآورده سازد. یک سایت دوستدار موبایل به دو دلیل حائز اهمیت است. اولاً، بر اساس گوگل، بیش از نیمی از جستجوها از گوشی های هوشمند صورت می گیرند. مطمئن شوید که تجربه ی این دسته از کاربران، یکپارچه و جالب باشد.

دوماً، امروزه گوگل تمام نتایج جستجو-برای دستکتاپ و موبایل- را بر مبنای تجربه ی موبایل سایت از جمله سرعت صفحه، رتبه بندی می کند.

 

5- محتوای منظمی تولید کنید

شما مجبور نیستید وبلاگی را به وجود آورید یا از طریق پست محتوا به صورت روزانه، کسب و کار خود را به یک شرکت انتشاراتی تبدیل کنید. این برای بسیاری از سایت های تجارت الکترونیکی غیرواقع گرایانه است. اما محتوای خود را به صورت منظم نشر کنید. به روزرسانی های هفتگی یا حداقل ماهیانه را زمانبندی کنید. ثبات کلید موفقیت است.

لازم نیست محتوا متن باشد. برای مثال، یک شرکت معماری می تواند عکس هایی از پروژه ی خود با توضیحات کوتاه را انتشار دهد. دلالان معاملات ملکی می توانند گزارشات ویدیویی همراه با رونوشت را به صورت هفتگی نشر کنند. هدف، انتشار محتوایی است که مناسب عادت های مصرف مخاطب هدف شما می باشد.

 

6- روابط عمومی در ساخت لینک

اقتدار لینک یک مولفه ی اصلی از سئو است اما خرید لینک ها توسط گوگل، بینگ و دیگر موتورهای جستجو ممنوع می باشد. به همین دلیل است که روابط عمومی و کمک رسانی وارد کار می شوند. اگر شما نمایندگان PR دارید، با آن ها هماهنگ باشید تا تلاش هایشان نادیده گرفته نشود. اما اگر این کار را به تنهایی انجام می دهید، ادامه ی مطلب را مطالعه کنید.

گوگل به صاحبان سایت، ایجاد وبسایت های جذابی را توصیه می کند که کاربران دوست دارند در مورد آن ها به دوستانش بگویند-سایت هایی که کاربران از آن ها چندین بار دیدن می کنند. این روش محتوا محور برای سئو، پاسخ گوگل به این پرسش همیشگی “چگونه می توان لینک های بیشتری را به صورت اخلاقی به دست آورد؟” است.

محتوایی که اکنون تولید می کنید باید توسط بخش های مختلف رسانه یا بلاگستان ها مورد هدف قرار گیرد. سپس این بخش ها آغازگر سایت های مختلف می شوند، به عنوان اشتیاقی برای اینکه آن ها در این رابطه بنویسند یا لینکی به آن ایجاد نمایند.

جستجوی رقابتی در گام دوم به کمک می آید زیرا اکنون شما ایده ای از تاثیرگذارترین سایت ها با بهترین رتبه بندی ها را دارید.

 

7- شبکه ی اجتماعی خود را ایجاد کنید

به توئیتر و یک یا دو پلتفورم اجتماعی دیگر بپیوندید. شما گزینه های بسیاری دارید-فیسبوک، لینکدین، اینستاگرام، پینترست و بسیاری دیگر. رسانه ی اجتماعی باعث می شود تا شما با مشتریانتان در ارتباط باشید و برای محتوای خود مخاطب پیدا کنید.

درک و پرورش این روابط موجب توسعه ی سئو شما در بلندمدت می شود. افزایش در معرض دید قرار گرفتن محتوای شما همچنین موجب افزایش این احتمال می شود که برخی از بازدیدکنندگان ممکن است درباره ی شما در وبلاگ خود بنویسند و یا لینکی به سایت شما ایجاد نمایند.

 

8- گوگل آنالتیک را درک کنید

شما نمی توانید آنچه را قادر به اندازه گیری نیستید، بهینه سازی نمایید. اهمیت تجزیه و تحلیل در بازاریابی دیجیتال به گزارشات مالی در کسب و کار وابسته است. هر دو برای ردیابی عملکرد ضروری هستند.

درک پایه ای از گوگل آنالتیک(یا هر بسته ی تجزیه و تحلیل وب که کسب و کار شما از آن استفاده می کند) داشته باشید. در گوگل آنالتیک، گزارشات را از مسیر Acquisition > All Traffic > Channels ، مطالعه کنید. با کلیک بر روی “جستجوی ارگانیک”، شما قادر به تحلیل عملکرد برنامه ی سئو خود خواهید شد.

 

9- یک وبلاگ سئو را بخوانید

یک راهنمای سئو همچون مجموعه ی “آموزش سئو و بهینه سازی”  مطالعه کنید. سپس در یک وبلاگ سئو عضو شوید.

 

 10- سوالات خود را مطرح کنید

اگر دچار مشکل شده اید و نیاز به پاسخ داشتید، برای مطرح کردن سوالات برای ما کامنت بگذارید و همچنین  انجمن وبمستر گوگل، بزرگ ترین انجمن سئو در وب را ارائه می دهد.

 

برای مشاوره و پیاده سازی پروژه های خود، با کارشناسان ما در تماس باشید
تماس در ساعات اداری
×

پشتیبانی آنلاین از طریق واتس اپ

×